Juniorer och nya medlemmar: Välkomna till Blekholmen lördagen den 18.5

NJK / Fester och evenemang / Juniorer och nya medlemmar: Välkomna till Blekholmen lördagen den 18.5

Juniorernas säsongöppning och infotillfälle för nya medlemmar

Välkommen till Blekholmen lördagen den 18.5. Då sparkar vi igång säsongen 2019 med den traditionella säsongsöppningen för juniorer på Blekholmen.
För juniorer blir det det blir roliga aktiviteter, lekar och skoj! Alla klubbens juniorer är varmt välkomna. Juniorernas egna aktiviteter börjar genast efter att flaggan är hissad och vi har lyssnat på MM:s sång.

Infotillfället för nya medlemmar kombineras i år med den historiska flagghissningen på Blekholmen.

Du kan läsa mer om Flagghissningens program här (öppnar 16.4 kl. 18.00)

Efter Flagghissning och gemensam middag ordnas ett infotillfälle för nya medlemmar, oberoende av ålder, som tar ca 1 timme.
Då går vi en rundtur i vårt anrika klubbhus och du får information om klubben och vår mångsidiga verksamhet.
Vi hoppas kunna erbjuda dig en del praktisk information om klubben, dess verksamhet och hur den är organiserad, samt litet historia och visioner om framtiden, om kappsegling och långfärdssegling. Tillfället är i högsta grad informellt, avsikten är att lära känna varandra och diskutera dina önskemål och förväntningar.

Välkommen med!

 

Juniorernas och nya medlemmarnas säsongsöppning i samband med Flagghissningen på Blekholmen 18.5.2019

Entries for Juniorernas och nya medlemmarnas säsongsöppning i samband med Flagghissningen på Blekholmen 18.5.2019

Displaying 1 - 12 of 12
Från familjen deltar följande personer E-post Telefon Välj huvudrätt (gäller endast vuxna nya medlemmar). Skriv om du väljer kött- eller fiskrätten som huvudrätt för Seglaren
Väresmaa

Vilma & Malva

livia.varesmaa@njk.fi    
Edvard Krogius

Viktor och Louise

edvard.krogius@gmail.com (050) 322-9392  
Bade

Jan Bade

Jan.bade@gepefinland.com (050) 045-3474

Kötträtten tack

Tom Wallgren

John (14) Erik (10)

tom.wallgren@gmail.com (050) 528-6414  
Lemström

Emil
Alexander (Ikonen)

hlemstroem@gmail.com (040) 412-4732  
Niemi

Lari och Annukka

lari.niemi@cloud.com (044) 709-2740

Fisk för båda två

Paul Welin

Paul Welin

welincatarina@gmail.com (040) 511-3723  
Hertell Woolston

Julia Hertell med Isabella, Amanda och Samuli Woolston

samuli@ala.fi (040) 555-5709

Fisk

Narvala

Anssi Narvala

anssi.narvala@kotikone.fi (044) 555-1003

Fisk som huvudrätt

Sundberg

Ian Sundberg 14

ian.sundberg04@gmail.com (045) 148-7799  
Tom Wallgren

Tom Wallgren
Sari Wallgren

tom.wallgren@gmail.com (050) 528-6414

kött

 

Juri Suves

juri.suves@suves.fi (040) 585-7478

fisk

Displaying 1 - 12 of 12
(redigera)
Facebook YouTube
X